protetyka

Zarejestruj się!

 • -600 175 940
 • -Lokal klimatyzowany
 • Możliwość płatności kartą

Protetyka

Jest to niezwykle szybko rozwijająca się dziedzina stomatologii, która zajmuje się uzupełnieniem brakujących zębów, zapewniając prawidłową funkcję narządu żucia. Każdy brak uzębienia w zgryzie zaburza jego prawidłowe funkcjonowanie, dochodzi do zaniku kości oraz zmian w rysach twarzy. Liczne bruzdy i głębokie zmarszczki na twarzy dodają pacjentom lat i pogarszają samopoczucie w kontaktach z innymi.
Dzięki nowoczesnej protetyce możemy w bardzo szybki sposób zadbać o piękny uśmiech, odmłodzić się i poprawić niedoskonałości estetyczne własnych zębów.

Leczenie obejmuje:

 • -

  Korony porcelanowe

  To stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadku znacznego zniszczenia korony zęba, gdy odbudowa wypełnieniami światłoutwardzalnymi jest niemożliwa.
  Zęby przebarwione, po leczeniu kanałowym oraz mające nieestetyczny kształt możemy na stale zmienić w piękne i lśniące.
  Mamy korony porcelanowe na podbudowie metalowej (metal pokryty porcelaną) oraz wysoce estetyczne korony pełnoceramiczne (całe białe).

 • -

  Mosty porcelanowe

  To stałe uzupełnienia protetyczne uzupełniające częściowe braki uzębienia i zacementowane na zębach własnych pacjenta. Za pomocą mostów porcelanowych możemy uzupełnić pojedynczy brak zęba lub kilka braków w uzębieniu.

 • -

  Licówki porcelanowe

  To cienkie płatki porcelany przyklejane bezpośrednio do powierzchni zębów poprawiające kształt i kolor zębów przednich.

 • -

  Wkłady koronowe (inlay, onlay, overlay)

  To uzupełnienie rozległych ubytków twardych tkanek zęba, stanowiące alternatywę w stosunku do tradycyjnych wypełnień światłoutwardzalnych. Wkłady w stosunku do tradycyjnych wypełnień ,są bardziej wytrzymałe i pozwalają na odtworzenie idealnej anatomii zębów (guzki, bruzdy, punkty styczne).

 • -

  Wkłady koronowo – korzenne

  To odbudowa protetyczna zęba w przypadku całkowicie zniszczonej korony zęba(np. złamanie szyjki zęba na wysokości dziąsła). Polega ona na zacementowaniu wkładu (z metalu lub z włókna szklanego) i wykonaniu korony porcelanowej, co pozwala na odtworzenie utraconego zęba.

Protezy

To ruchome uzupełnienia (wyjmowane z jamy ustnej) protetyczne stosowane w przypadku częściowego lub całkowitego bezzębia, gdy z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie wykonać uzupełnień stałych. Mamy kilka rodzajów protez w zależności od sytuacji klinicznej w jamie ustnej.

 • -

  Protezy akrylowe częściowe i całkowite

  Podstawowa proteza osiadająca, która charakteryzuje się rozległą płytą akrylową , a podstawą jej utrzymania jest siła przyssania do śluzówki podniebienia (protezy całkowite) oraz metalowe klamry na zębach (protezy częściowe).

 • -

  Protezy szkieletowe

  To uzupełnienia protetyczne osiadające na zębach własnych pacjenta za pomocą specjalnych klamer, co pozwala na znaczną redukcję protezy na podniebieniu, a także znacznie większy komfort podczas artykulacji oraz spożywania posiłków przez pacjentów.

 • -

  Protezy acetalowe

  To najbardziej estetyczne, komfortowe i nowoczesne protezy, które pozwalają na zastosowanie delikatnych, elastycznych klamer(w kolorze zęba lub dziąsła),które nie niszczą szyjek zębów pacjenta .Są to niezwykle lekkie uzupełnienia ,które nie wywołują alergii i są bardzo dobrze akceptowane przez pacjentów.