periodontologia

Zarejestruj się!

 • -600 175 940
 • -Lokal klimatyzowany
 • Możliwość płatności kartą

Profilaktyka

To dziedzina stomatologii skupiająca się na zapobieganiu próchnicy u dzieci i dorosłych. Każdy z nas wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odpowiednio stosowana profilaktyka pozwala osiągnąć doskonałe efekty w postaci silnego i zdrowego uzębienia. Nawet najlepiej prowadzone leczenie zachowawcze nie gwarantuje długotrwałego efektu bez rzetelnie prowadzonej profilaktyki.

Pełen sukces osiągamy działając wielopłaszczyznowo przez: edukację, wdrażanie prawidłowych nawyków higienicznych, regularne wizyty kontrolne, systematyczne zabiegi scalingu (usuwania kamienia nazębnego) oraz fluoryzację.

Pełne zaangażowanie i współpraca pacjenta jest niezbędna, by osiągnąć znaczna redukcję próchnicy i cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem przez długie lata :)

Profilaktyka obejmuje:

 • -

  Przegląd stomatologiczny

  Jest to badanie stomatologiczne zębów, dziąseł i błon śluzowych w obrębie jamy ustnej pacjenta.

 • -

  Instruktaż higieny jamy ustnej

  Obejmuje edukację pacjenta w zakresie technik szczotkowania, instruktaż stosowania nitki dentystycznej, doboru odpowiedniej szczoteczki, pasty i płynu stomatologicznego do codziennej higieny jamy ustnej.

 • -

  Scaling

  Zabieg polegający na usunięciu kamienia nazębnego nad – i pod – dziąsłowego za pomocą ultradźwięków.

  Kamień nazębny to zmineralizowana płytka nazębna której nie jesteśmy w stanie usunąć zwykłą szczoteczką. Jest on o tyle niebezpieczny dla naszych zębów i dziąseł, że powoduje powstanie ubytków próchnicowych w zębach oraz choroby dziąseł.

  Kamień poddziąsłowy prowadzi do stanu zapalnego dziąseł (charakterystyczne krwawienie przy szczotkowaniu) i przyzębia , które nie leczone powoduje odsłonięcie korzeni zębów i ich rozchwianie, czyli paradontozę. Nie dbając więc o regularne usuwanie kamienia nazębnego, możemy doprowadzić do utraty zdrowych zębów.

  Kamień i osad nazębny najlepiej usuwać raz na 6 miesięcy, a już na pewno raz do roku.

 • -

  Lakierowanie zębów stałych (fluoryzacja)

  Bardzo przyjemny zabieg profilaktyczny polegający na pokrywaniu powierzchni zębów lakierem uwalniającym fluor do szkliwa zębów.

  Fluor uwalniany z lakieru wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę i zwiększa jego odporność na kwasy i bakterie powodujące próchnicę.

  Lakiery stosowane w gabinecie TWÓJ DENTYSTA mają niezwykle przyjemny zapach i różne smaki(karmel, guma do żucia, wiśnia) co doceniają najmłodsi pacjenci.

  Fluoryzacja jest zalecana zarówno dzieciom, już od chwili pojawienia się zębów stałych, jak i dorosłym. Zęby stałe u dzieci powinny być lakierowane co 3 miesiące do 18-tego roku życia dziecka.

  Dorosłym zalecam zabieg fluoryzacji po zakończonym leczeniu zębów, po wybielaniu, po usunięciu aparatów ortodontycznych oraz w okresie ciąży u kobiet.

 • -

  Lakowanie zębów stałych

  Zabieg polegający na wypełnianiu bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych specjalnym materiałem-lakiem.

  Tak zabezpieczone powierzchnie zębów naszych pociech, dzięki uwalnianemu fluorowi z laku, będą w pełni zabezpieczone przed próchnicą.

  Zabieg powinno się przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się pierwszych zębów trzonowych w jamie ustnej u dzieci.