stomatologia-dziecieca

Zarejestruj się!

 • -600 175 940
 • -Lokal klimatyzowany
 • Możliwość płatności kartą

Leczenie dzieci

Jeśli zależy nam na zdrowych, silnych zębach naszych maluchów musimy o nie dbać już od najmłodszych lat. Wszystko tak naprawdę zależy od rodziców. Maluszek z pewnością zaprzyjaźni się z dentystą, jeśli pierwsza wizyta zwana „wizytą adaptacyjną” odbędzie się między 2 a 3 rokiem życia dziecka. Ma ona za zadanie zapoznanie malucha z dentystą, gabinetem i przygotowanie go na kolejne wizyty.

Leczenie dzieci obejmuje:

 • -

  Leczenie zębów mlecznych

  Zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zęba zajętego przez próchnicę przy pomocy wiertła, a następnie wypełnieniu ubytku specjalnym materiałem uwalniającym fluor do wnętrza zęba – glassjonomerem. Jest to materiał ,który w znaczny sposób skraca nam czas pracy, co w przypadku niecierpliwych milusińskich jest dużą zaletą. Powinniśmy pamiętać, że leczenie zębów mlecznych jest równie ważne jak zębów stałych i trzeba zgłosić się z maluszkiem, gdy zobaczymy najmniejszy ubytek. Tylko wtedy mamy pewność, że dziecko nie będzie wiedziało co to „ból zęba” i na dobre zaprzyjaźni się z dentystą :)

 • -

  Leczenie zębów stałych

  Zabieg polegający na usunięciu zmian próchnicowych w obrębie całego zęba i wypełnieniu ubytku specjalnymi materiałami światłoutwardzalnymi  najwyższej jakości tzw.kompozytami. Leczenie na życzenie rodzica może być przeprowadzone w znieczuleniu nasiękowym.

  Zęby stałe u dzieci,w przeciwieństwie do zębów dorosłych, są znacznie słabsze i mniej zmineralizowane, dlatego tak ważna jest higiena i  dbałość o szybkie ich leczenie.

  Najlepszą profilaktyką próchnicy u dzieci są regularne wizyty u dentysty (co 4-5 miesięcy), celem kontroli stanu zębów w jamie ustnej malucha.

 • -

  Lakierowanie zębów stałych (fluoryzacja)

  Bardzo przyjemny zabieg profilaktyczny polegający na pokrywaniu powierzchni zębów lakierem uwalniającym fluor do szkliwa zębów.

  Fluor uwalniany z lakieru wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę i zwiększa jego odporność na kwasy i bakterie powodujące próchnicę.

  Lakiery stosowane w gabinecie TWÓJ DENTYSTA mają niezwykle przyjemny zapach i różne smaki(karmel, guma do żucia, wiśnia) co doceniają najmłodsi pacjenci.

  Fluoryzacja jest zalecana zarówno dzieciom, już od chwili pojawienia się zębów stałych, jak i dorosłym. Zęby stałe u dzieci powinny być lakierowane co 3 miesiące do 18-tego roku życia dziecka.

 • -

  Lakowanie zębów stałych

  Zabieg polegający na wypełnianiu bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych specjalnym materiałem-lakiem.

  Tak zabezpieczone powierzchnie zębów naszych pociech, dzięki uwalnianemu fluorowi z laku, będą w pełni zabezpieczone przed próchnicą.

  Zabieg powinno się przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się pierwszych zębów trzonowych w jamie ustnej u dzieci.