stomatologia-doroslych

Zarejestruj się!

 • -600 175 940
 • -Lokal klimatyzowany
 • Możliwość płatności kartą

Leczenie dorosłych

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się dorośli to ubytki w zębach. Są one najczęściej wywołane próchnicą – najbardziej rozpowszechnioną chorobą na świecie.

Leczenie zachowawcze dorosłych obejmuje:

 • -

  Badanie diagnostyczne jamy ustnej

  Jest to badanie stomatologiczne wszystkich powierzchni zębów, dziąseł oraz błon śluzowych w obrębie jamy ustnej pacjenta, ktore powinno być wykonywane raz na 6 miesięcy.

 • -

  Leczenie ubytków próchnicowych

  Polega na usunięciu zmian próchnicowych w obrębie zęba za pomocą wiertła diamentowego i warstwowej odbudowie ubytku materiałami światloutwardzalnymi – kompozytami. Nowoczesne kompozyty coraz lepiej wiążą się z tkankami zęba i potrafią lepiej kolorystycznie naśladować naturalne odcienie zębów.

  Dla pełnego komfortu pacjentów leczenie przeprowadza się często w znieczuleniu.

  Materiały światłoutwardzalne o wysokiej estetyce i polerowalności pozwalają nam nie tylko wypełnić ubytek , ale także zmienić kształt i kolor zęba.

 • -

  Leczenie ubytków niepróchnicowego pochodzenia

  Próchnica to nie jedyna przyczyna powstawania ubytku w zębie. Istnieje wiele ubytków niepróchnicowego pochodzenia. Do takich ubytków możemy zaliczyć: abrazję, erozję i atrycję szkliwa.
  Abrazja – to uszkodzenia szkliwa wywołane działaniem szkodliwych zewnętrznych czynników fizycznych jak: nieprawidłowa technika szczotkowania zębów w połączeniu ze szczoteczką o zbyt twardym włosiu oraz zbyt agresywne pasty i płyny do płukania jamy ustnej.

  Erozja – to uszkodzenia szkliwa na skutek nieprawidłowej diety(duża ilość soków owocowych, kwaśnych pokarmów, napojów typu „pepsi-cola”),zaburzeń w odżywianiu(bulimia i anoreksja) oraz niektórych chorób(choroba refluksowa  żołądka).

  Atrycja – to naturalny proces ścierania zębów na skutek procesów żucia. Silne , patologiczne starcie zębów spowodowane nieprawidłowym zgryzem i nocnym zgrzytaniem zębów, wymaga specjalistycznego leczenia za pomocą nakładek podwyższających zgryz oraz protetycznej odbudowy zębów.

 • -

  Wypełnianie materiałami światloutwardzalnymi

  Metoda polegająca na odtworzeniu części zęba za pomocą warstwowej odbudowy przy użyciu lampy polimeryzacyjnej za pomocą materiałów światłoutwardzalnych – kompozytów.

  Szeroka gama kolorystyczna kompozytów oraz coraz to nowsze ich generacje pozwalają nam doskonalej naśladować naturalne struktury zęba i piękniej odtwarzać ich kształt oraz funkcję.

 • -

  Wymiana starych wypełnień na białe i estetyczne

  Jeśli chcemy mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech nie możemy zapominać o wymianie starych, nieestetycznych (amalgamatów – ciemne wypełnienia ) i nieszczelnych wypełnień. Pod starymi , amalgamatowymi wypełnieniami bardzo często w sposób niezauważalny zewnętrznie  rozwija się próchnica wtórna, która nieleczona może prowadzić do bólu zęba i licznych powikłań. Taką próchnice  możemy zobaczyć wykonując zdjęcie rtg lub usuwając stare wypełnienie. Profilaktyka próchnicy w postaci wymiany przebarwionych i nieszczelnych wypełnień jest bardzo ważnym elementem składowym zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu.

 • -

  Leczenie kanałowe zębów (endodontyczne)

  Jest konieczne w przypadku, gdy próchnica  jest na tyle zaawansowana, że dotarła do miazgi (nerwy i naczynia  umieszczone w środku  zęba) i nie można leczyć go zachowawczo wykonując wypełnienie.
  Leczenie endodontyczne (kanałowe) zęba jest całkowicie bezbolesne i prawie zawsze wykonywane w znieczuleniu.

  Polega ono na usunięciu „chorej miazgi” z kanałów, opracowaniu ich specjalnymi narzędziami kanałowymi  oraz szczelnym wypełnieniu kanałów odpowiednim materiałem. Ząb wyleczony  endodontycznie zamykamy jest wypełnieniem światłoutwardzalnym i często wzmacniamy korona porcelanową.